درمان خروپف

تهران

ابتدای قلندری جنوبی، مجتمع پزشکی صدر

09193612139

برای دریافت مشاوره تماس بگیرید

شنبه تا چهارشنبه 14-19

پاسخگویی 24 ساعته سایت

درمان خروپف شدید

بهترین روش درمان خروپف شدید

روش های مختلفی برای درمان خروپف وجود دارد. برخی از آن ها همانند عمل جراحی به وقت و هزینه زیادی نیاز دارند در حالی که برخی از روش ها نیز وجود دارند که بسیار راحت و بدون دردسر به درمان خروپف شدید کمک می‌کنند.

چسب ضد خروپف

چسب ضد خروپف، چسب یا نوار بینی و یا نازل استریپ نوعی پارچه انعطاف پذیر است که در قسمت بالایی سوراخ بینی قرار می‌گیرد. این چسب به بالا کشیدن سوراخ های بینی کمک میکند و در نهایت سبب باز شدن مسیر عبور هوا می‌گردد.  در ادامه این اتفاق سینوس های ملتهب نیز باز می‌شوند و ورود و خروج هوا به راحتی امکان پذیر می‌گردد. این چسب مناسب ورزشکاران، افراد دارای سینوزیت و بالای ۵ سال، افراد دارای انسداد مزمن بینی و افراد دچار به انحراف تیغه بینی است.

استفاده از گیره بینی برای درمان خروپف

از دیگر روش هایی که برای درمان خروپف شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهره گیری از گیره بینی است. این گیره سیلیکونی بوده و دارای دو سر میباشد. در هر یک از این سر ها گوی های فلزی با خاصیت مغناطیسی قرار دارند که وقتی آن را در ۱۰ دقیقه قبل از خواب، وارد بینی خود میکنید، مسیر عبور هوا را باز تر میکند. از طرفی وجود خاصیت مغناطیسی در گوی ها، تنفس را برای شما راحت تر میکند. اگر به صورت دو هفته و منظم از این گیره بینی استفاده کنید، خروپف شما بهبود میابد.

استفاده از داروهای گیاهی

عرق نعنا: برای این کار شما باید یک الی دو قطره عرق نعنا را درون آب بریزید و هر شب قبل خواب در دهان خود قرقره کنید.

روغن زیتون: شب ها قبل از خواب میتواند دو الی ۳ قاشق روغن زیتون بخورید. البته برای از بین بردن طعم نامطلوب آن، می‌توانید مقداری عسل به روغن اضافه کنید.

آناناس: آناناس با داشتن خاصیت ضد التهابی میتواند مجاری تنفسی شما را باز کرده و به تنفس راحت تر شما کمک کند.

بابونه: شما می‌توانید یک قاشق چای خوره بابونه را در داخل آب جوش بریزید و یا از چای کیسه ای بابونه استفاده کنید. پس از گذشت حدود ۱۵ دقیقه مقداری عسل به آن اضافه کنید و شب ها قبل از خواب مصرف کنید.

عسل: هر شب قبل از خواب مقداری عسل درون آب گرم بریزید و مصرف کنید. البته می‌توانید از عسل برای شیرین کردن چای بعد از شام نیز استفاده کنید.