درمان خروپف

تهران

ابتدای قلندری جنوبی، مجتمع پزشکی صدر

09193612139

برای دریافت مشاوره تماس بگیرید

شنبه تا چهارشنبه 14-19

پاسخگویی 24 ساعته سایت

اسپری خروپف چیست؟

اسپری خروپف برای درمان خروپف

خروپف مشکلی است که خیلی از افراد به دلایل مختلف به آن دچار می‌شوند. مثلاً ممکن است که خودِ شمایی که خروپف می‌کنید؛ به صورت ذاتی مشکل تنفسی داشته باشید یا اینکه بعد از مدتی به خاطر بالا رفتن سن، مشکلات عصبی و سبک زندگی غلط به این مشکل دچار شوید. در هر صورت خروپف مشکلی نیست که بتوانید بی تفاوت از آن عبور کنید، چراکه نه تنها وضعیت تنفسی را برایتان سخت می‌کند، بلکه باعث آزار دیگران نیز خواهد شد.‌ بدین منظور ما در این مقاله تصمیم گرفتیم راجع به اسپری خروپف صحبت کنیم که می‌تواند یکی از راه‌های تسکین خروپف باشد. با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

اسپری خروپف چیست؟

اسپری خروپف به عنوان یکی از روش‌های درمان خروپف به حساب می‌آید. در واقع این اسپری حاوی قطره‌ای است که به آن Asonor گفته می‌شود. مواد گیاهی موجود در این قطره به گونه‌ای با یکدیگر ترکیب شده‌اند که می‌توانند به بهبود وضعیت تنفسی کمک کنند. به گونه‌ای که التهابات راه بینی و گلو را به خوبی از بین می‌برند و باعث بهبود وضعیت تنفسی شده و خواب راحت‌تری را به دنبال خواهند داشت. بدین منظور؛ کافی است که قبل از خواب مقدار کمی از این اسپری را داخل سوراخ‌های بینی پاف کنید. اگر هم قطره آن را خریداری کرده‌اید، کافی است که در هر سوراخ بینی چند قطره بریزید تا یک خواب راحت و بدون خروپف را تجربه کنید.

نسل بعدی اسپری خروپف محصولاتی را شامل می‌شود که به طور کامل باعث پوشش دهی بافت گلو خواهد شد و می‌تواند دیواره‌های مخاطی را هم به خوبی روان کند. در نتیجه لرزش کام نرم اتفاق نمی‌افتد و صدای خروپف شنیده نخواهد شد. همین می‌تواند عاملی برای اثربخشی بسیار عالی باشد. از آنجایی که فرمول خاصی در این اسپری‌ها استفاده شده است، در نتیجه ماندگاری طولانی مدت دارد. از طرفی هم طعم نعنا یا دیگر طعم‌های لذت بخشی که برای این اسپری‌ها در نظر گرفته شده، می‌تواند استفاده از آنها را راحت‌تر و حتی لذت‌بخش کند.

آیا اسپری خروپف روش قطعی برای درمان است؟

بسیاری از شما می‌خواهید برای همیشه خروپف را از بین ببرید. در نتیجه به سراغ خرید اسپری یا قطره خروپف می‌روید. در صورتی که این‌ها به عنوان روش‌های قطعی درمان استفاده نمی‌شوند. در حقیقت برای اینکه بتوانید یک درمان همیشگی داشته باشید، باید از روش‌هایی مانند دارو، تغییرات در سبک زندگی و یا مواد گیاهی استفاده کنید.

اسپری خروپف می‌تواند وضعیت را تسکین دهد؛ یعنی همان شبی که از آن استفاده می‌کنید؛ از ایجاد خروپف جلوگیری کند، زیرا وضعیت تنفسی را بهبود می‌بخشد اما نمی‌تواند یک درمان همیشگی و قطعی باشد. پس این نکته‌ای است که باید به آن توجه داشت و منتظر نتیجه همیشگی نبود.

مزایای استفاده از اسپری خروپف

اسپری خروپف مزایای زیادی خواهد داشت که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

  • برای از بین بردن و یا کاهش گرفتگی بینی آلرژی و خروپف بسیار عالی است.
  • مواد داخل آن کاملاً گیاهی و طبیعی هستند. در نتیجه عوارض جانبی ندارند.
  • برای افرادی که تنفس دهانی دارند و خروپف در آنها شدید است، گزینه مناسبی خواهد بود.
  • این اسپری‌ها را می‌توانید روی سقف دهان یا هر کدام از سوراخ‌های بینی استفاده کنید. در نتیجه دستورالعمل خیلی خاص و ویژه‌ای ندارد که اذیت شوید.

چه افرادی گزینه مناسبی برای استفاده از اسپری خروپف هستند؟

اسپری خروپف برای افرادی مناسب است که خروپف‌های سنگین دارند. اگر خودتان، همسرتان یا دیگر اطرافیانتان چند وقتی است که خروپف می‌کنید، می‌توانید از این اسپری‌ها استفاده کنید. به طور کل افراد زیر گزینه مناسبی برای استفاده از این محصولات هستند:

  • افرادی که تنفس دهانی دارند (نمی‌توانند از بینی خود نفس بکشند و دهانشان باز می‌ماند).
  • افرادی که خروپف‌های خیلی شدید و سنگین دارند.
  • افرادی که سوراخ بینی آنها به خاطر جراحی بینی یا به صورت مادررزادی خیلی کوچک است.
  • افرادی که سوراخ بینی آنها به خاطر آسیب‌های مختلف جمع شده است.
  • افرادی که مشکلات سینوسی و بینی دارند.
  • افرادی که دچار گرفتگی بینی هستند.

عملکرد اسپری خروپف

سوالی که برای خیلی‌ها وجود دارد، این است که مواد داخل اسپری ضد خروپف چگونه عمل می‌کند که می‌تواند این مشکل را تا حد زیادی کاهش دهد.

وقتی که شما به مشکلات تنفسی یا گرفتگی مجاری تنفسی دچار می‌شوید، خروپف می‌کنید. این موضوع می‌تواند عاملی برای بی‌خوابی یا کم خوابی باشد. خروپف به خاطر عبور جریان هوا از مجازی تنفسی فوقانی اتفاق می‌افتد و علت‌های زیادی برای آن وجود دارد.

اگر پزشک متخصص بتواند علت را تشخیص دهد، تجویز بهتری خواهد داشت و راه درمان قطعی‌تری برایتان در پی خواهد گرفت اما خب؛ اسپری خروپف چیزی است که اکثر پزشکان آن را توصیه می‌کنند‌. این اسپری‌ها می‌توانند گرفتگی و احتقان بینی را تا حد زیادی کاهش دهند. در نتیجه حرکت جریان هوا بهبود پیدا می‌کند. یعنی شبیه به موادی عمل می‌کنند که مجاری تنفسی را گشاد کرده و می‌تواند مشکلات جزئی برای تنفس را کاهش دهد.

روش دقیق استفاده از اسپری خروپف

در مورد اسپری خروپف حتماً باید حواستان باشد که از آن درست استفاده کنید. بهترین حالت این است که قوطی را تکان دهید. شدت تکان باید بالا باشد تا مواد به خوبی ترکیب شود. سپس آن را در پشت گلو به مدت یک ثانیه اسپری کرده و مواد را قورت دهید. اسپری‌های مختلف ممکن است دستورالعمل‌های متفاوتی داشته باشند که کافی است با مطالعه اطلاعات روی برچسب روش استفاده از آن‌ها را به طور دقیق اجرا کنید.

برای اینکه این اسپری‌‌ها تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند، هم قبل از خواب و هم در طول روز؛ دو بار در هر سوراخ بینی یا دو بار روی سقف دهان‌تان اسپری کنید. خیلی از افراد یک سوراخ بینی را با انگشت می‌بندند و اسپری را انجام می‌دهند و به آرامی نفس می‌کشند که با انجام این کار اثر پذیری افزایش پیدا خواهد کرد. اصلاً نگران نباشید؛ چراکه این اسپری‌ها از مواد طبیعی و گیاهی ساخته شده‌اند و در نتیجه عوارض جانبی هم ندارند.

مدت زمان اثرگذاری اسپری بینی

افراد زیادی هستند که ممکن است در شب اول نتیجه نگیرند. اصلاً جای نگرانی وجود ندارد. مدت زمان اثرگذاری اسپری بینی برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. بعضی‌‌ها از همان شب اول و خیلی فوری نتیجه می‌‌گیرند و بعضی‌ها هم بعد از ۳ الی ۴ روز نتایج را مشاهده می‌‌کنند. پس زود ناامید نشوید.

جمع‌ بندی

اسپری خروپف می‌‌تواند یکی از بهترین راهکارها برای کنترل و تسکین خروپف باشد تا خود و اطرافیانتان آزار نبینید. ما در این مقاله به طور کامل راجع به این اسپری‌ ها توضیح دادیم و برایتان گفتیم که می‌‌تواند تا حد زیادی به بهبود خروپف کمک کند. چنانچه هنوز شک دارید که این اسپری‌‌ها برای درمان شما گزینه مناسبی هستند یا خیر، باید به پزشک متخصص رجوع کنید.  دکتر عباس غلامی به صورت تخصصی و حرفه‌ ای در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد.