درمان خروپف

تهران

ابتدای قلندری جنوبی، مجتمع پزشکی صدر

09193612139

برای دریافت مشاوره تماس بگیرید

شنبه تا چهارشنبه 14-19

پاسخگویی 24 ساعته سایت

عوارض درمان خروپف با لیزر

عوارض درمان خروپف با لیزر چیست درمان خروپف با لیزر

روش های مختلفی برای درمان خروپف وجود دارد که پزشک بر اساس نیاز و شدت خروپف، هر یک از آن ها را به شما پیشنهاد می‌دهد. در این میان اگر خروپف شما بسیار شدید باشد، اقدام به درمان آن به کمک لیزر می‌کنند ولی بهتر است بدانید که لیزر نوعی عمل جراحی است و هر جراحی نیز قطع به یقین عوارضی را با خود به همراه خواهد داشت.

در این روش به کمک لیزر زبان کوچک و بافت نرم کام را میسوزانند. دکتر عباس غلامی می‌گوید که این روش با آن که ادعا می‌شود، دائمی است، موقت میباشد و پس از مدتی خروپف های شدید تر و بدتر در فرد مشاهده می‌شود.

درمان خروپف برای به وسيله لیزر تنها برای تعداد محدودی از بیماران کارساز و نتیجه بخش است و به عنوان روشی قطعی برای درمان خرناس شناخته نمیشود. با این حال پس از عمل لیزر، افرادی با مشکلاتی نظیر تغییر صدای گلو، مشکلات تنفسی، احساس زخم در دهان و نای و … مواجه می‌شوند.

تحقیقات نشان داده است که در روش درمان خروپف به وسيله لیزر، تنها حدود یک سوم بیماران درمان میشوند و این درمان نیز کوتاه مدت و موقتی است به طوری که خروپف در این افراد برای مدتی قطع شده و پس از آن دوباره شروع می‌شود. گاهی اوقات نیز شدت خروپف به نسبت قبل درمان بیش‌تر میشود.

البته بهتر است بدانید که گاهی اوقات نیز با این که خروپف به طور کامل قطع نمیشود ولی کیفیت سر و صدا بهتر میشود، به این معنی که میزان آزاردهندگی صدای خروپف پس از عمل به وسيله لیزر، کاهش میابد.