درمان خروپف

تهران

ابتدای قلندری جنوبی، مجتمع پزشکی صدر

09193612139

برای دریافت مشاوره تماس بگیرید

شنبه تا چهارشنبه 14-19

پاسخگویی 24 ساعته سایت

برای درمان خروپف به چه دکتری مراجعه کنیم

برای درمان خروپف به چه دکتری مراجعه کنیم

خروپف مشکلی است که تا به حال گریبانگیر خیلی از افراد شده است. برای اینکه بتوانید آن را برطرف کنید؛ راهکارهای زیادی وجود دارد اما باید علت ریشه‌ای مشخص شود. اگر علت را بیابید، قطعاً درمان برایتان راحت‌تر خواهد بود. از طرفی خروپف دلایل مختلفی خواهد داشت که در ادامه راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد. همچنین پزشک درمان خروپف را هم به شما معرفی می‌کنیم تا بدانید که در چنین شرایطی باید به چه کسی مراجعه کنید.

علت‌های خروپف

خروپف علت‌های مختلفی دارد و هر کدام از این علت‌ها باید درمان مخصوص به خودشان را داشته باشند. علت‌های خروپف شامل موارد زیر است:

آناتومی دهان

اگر قسمت کام دهان ورم کرده باشد، راه هوایی را تنگ می‌کند‌. این موضوع برای افرادی که اضافه وزن دارند، بیشتر اتفاق می‌افتد و خروپف را به وجود می‌آورد.

مصرف الکل

مصرف الکل عاملی برای ایجاد خروپف است. زیرا عضلات گلو را شل کرده و باعث انسداد گلو می‌شود.

اختلالات خواب

عدم خواب کافی باعث شل کردن عضلات گلو می‌شود.

مشکلات بینی

گرفتگی مزمن بینی و یا انحراف بینی عاملی برای خروپف است.

خوابیدن نادرست

خوابیدن به پشت می‌تواند عاملی برای خروپف مکرر و بلند باشد. زیرا نیروی گرانش روی گلو تاثیر می‌گذارد و راه هوایی را تنگ می‌کند. ضعف ماهیچه‌های گلو و زبان و شل شدگی آنها عاملی برای انسداد راه هوا است.

مشکلات زبان کوچک

اگر زبان کوچک از حد طبیعی خودش بلندتر باشد، عاملی برای باریک شدن راه گلو و راه بینی خواهد بود. همین باعث می‌شود که تنفس فرد دچار مشکل شده و یک لرزش در صدای نفس او حین خواب ایجاد شود و خروپف را به وجود بیاورد.

مراجعه به پزشک برای درمان خروپف

سوالی که وجود دارد، این است که برای درمان خروپف به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ پزشکان مختلفی هستند که می‌توانید مشکل خروپف خود را با آنها در میان بگذارید. پزشک عمومی، دندانپزشک، فوق تخصص ریه، متخصص گوش و حلق و بینی و مغز و اعصاب می‌توانند برای رفع خروپف شما را راهنمایی کرده و علت‌های آن را پیدا کنند.

پزشکی که می‌تواند در این زمینه بیشتر از همه به شما کمک کند، فردی است که متخصص اختلالات خواب باشد. در حقیقت مسئله تخصص در کنار تجربه معنا پیدا می‌کند. ما دکتر عباس غلامی را پیشنهاد می‌کنیم، زیرا در زمینه درمان خروپف مخصوصاً درمان با لیزر کاملاً با تجربه هستند و می‌توانند علت ریشه‌ای خروپف را پیدا کنند و بهترین راهکار درمانی را به شما ارائه دهند.

درمان خروپف نیازمند پیدا کردن علت‌ها و دلایل این مشکل است. در این مقاله به طور کامل راجع به این صحبت کردیم که دلایل خروپف چیست. همچنین گفته شد که برای از بین بردن این مشکل باید به چه پزشکانی مراجعه کنید تا حالتان بهتر شود.